}

WYDAWNICTWO KSIĄŻEK ANGLOJĘZYCZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Brytyjskie Wydawcnictwo Usborne od ponad 30 lat publikuje książki dla dzieci i młodzieży. Popularne są nie tylko wśród dzieci anglojęzycznych. Książki te są fantastycznym materiałem do poznawania świata, nauki języka angielskiego oraz jego utrwalania. Cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych, uczniów i nauczycieli.
Książki Usborne są przepięknie wydane, a co najważsniejsze dostosowane do możliwości czytelniczych i wieku odbiorcy. Wydrukowane są na ślicznym papierze. Rozmiar książek, czcionki, grubość papieru, urocze ilustracje odpowiadają wiekowi czytelnika, a raczej osoby przeglądającej książkę. Usborne publikuje książki dla dzieci w każdym wieku, począwszy od kilkutygodniowych niemowląt, a skończywszy na osobach dorosłych.
Wśród kilku tysięcy tytułów możemy wyróżnić książki: obyczajowe, literaturę klasyczną, baśnie, książki do nauki czytania, historyczne, naukowe, sezonowe, religijne, tematyczne, do nauki języków obcych, wspierające zainteresowanie i książeczki z wszelakiego rodzaju zadaniami, z naklejkami, z zagadknami. Są także kolorowanki, rysowanki, doodle, książęczki do pisania po nich i mazania, z muzyką, z okienkami, z klawiaturą pianina, z płytami CD, z gotowymi szablonami np. do złożenia zamku czy do ubrania lalki. Są też książki idealne na deszczowy dzień z propozycjami na prace plastyczne, eksperymenty domowe czy z przepisami kulinarnymi. Wydawnictwo Usborne przygotowało szeroką gamę książeczek, teczek, kart, które świetnie sprawdzają się w czasie podróży, wypełaniając ciekawie czas małego podróżnika.
Dzieci uwielbiają je bowiem uczestniczą aktywnie w ich czytaniu wduszając np. odpowiedni przycisk, szukając brakującego elementu, czytając z rodzicami na role, otwierając okienka, śledząc po śladzie czy dotykając różne faktury. Usborne porusza u dziecka nie tylko zmysł wzroku i słuchu, ale i dotyku.
Starsze dzieci z kolei lubią szukać kontynuacji tematu książki w internecie. Do niektórych publikacji zostały nagrane specjalne filmiki. Dzięki nim dziecko może np zobaczyć jak zrobić pętelke, przyjrzeć się burzy z bliska czy poznać środowisko, w którym żyje słoń.
Książki Usborne sprzedawane są na całym świecie. Mają aprobatę wśród angielskich nauczycieli. W Wielkiej Brytanii znajdziemy je na półkach w żłobkach, przedszkolach, szkołach, domach. Mimo że większość publikacji została wydana w języku angielskim (poza książkami do nauki języków obcych), to wiele z pozycji może być spokojnie stosowane przez dzieci w Polsce, które nie znają jeszcze języka angielskiego. Mogą one nie tylko poszerzyć wiedzę Twojego dziecka, ale i pomoc mu w nauce języka angielskiego, który to przestaje już być językiem obcym, a staje się drugim.

Przejdź do góry